Map

Map

Hotele B&B w Polsce

Lista hoteli B&B w Polsce

Przegląd-map z naszych hoteli w Polsce

Otwórz mapę hotelu
Hotele B&B w Europie

Lista hoteli B&B w Europie

Przegląd-map z naszych hoteli w Europie

Otwórz mapę hotelu
B&B Hotel Toruń
 • Miejsce godne zainteresowania

  Dom Kopernika (Muzeum Kopernika)

  Okazała, gotycka kamienica przy dzisiejszej ulicy Kopernika - dawniej św. Anny – uważana za miejsce narodzin Mikołaja Kopernika. Jest ona wybitnym przykładem średniowiecznego domu kupieckiego z typowym dla niego układem wnętrz, wyposażeniem i charakterystycznym schodkowym szczytem.
  Obecnie w kamienicy mieści się muzeum poświęcone życiu oraz dziełu słynnego astronoma. Prezentowana jest tu również makieta XV-wiecznego Torunia z  audiowizualnym pokazem. W podziemiach muzeum prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii słynnych, toruńskich pierników. Zwiedzanie wystawy połączone jest z ich wypiekiem oraz degustacją.

  Planetarium, Orbitarium i Geodium

  Planetarium mieści się w XIX-wiecznym budynku, gdzie dawniej swoją siedzibę miała gazownia miejska. Na kopule o średnicy 15 m prezentowane są seanse popularyzujące wiedzę o wszechświecie.
  Dzięki licznym projektorom, można przeżyć tam noc polarną na biegunie, zobaczyć Ziemię z Księżyca, a nawet z granic Systemu Słonecznego. W sali Orbitarium znajdziemy zestaw interaktywnych urządzeń oraz modeli, dzięki którym zwiedzający poznają zjawiska zachodzące w kosmosie. Uwagę przyciąga tu również interaktywny model sondy kosmicznej Cassini. W sali Geodium swe miejsce znalazła interaktywna wystawa poświęcona planecie Ziemi i zjawiskom na niej zachodzącym.

  Stare Miasto

  Toruński zabytkowy średniowieczny zespół miejski jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie i na świecie. Znalazło to wyraz we wpisaniu na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1997 roku. Centrum Torunia jest prawdziwym skarbcem architektury począwszy od gotyckiej poprzez renesansową, barokową, klasycystyczną po secesyjną i eklektyczną.