Map

Map

Hotele B&B w Polsce

Lista hoteli B&B w Polsce

Przegląd-map z naszych hoteli w Polsce

Otwórz mapę hotelu
Hotele B&B w Europie

Lista hoteli B&B w Europie

Przegląd-map z naszych hoteli w Europie

Otwórz mapę hotelu
B&B Hotel Kraków Centrum
 • Miejsce godne zainteresowania

  Kazimierz

  Wizyta na Kazimierzu - dawnej żydowskiej dzielnicy Krakowa, to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania tego miasta. Kazimierz jest miejscem szczególnym, jego wyjątkową atmosferę tworzą przytulne kawiarnie i restauracje, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej - synagogi i cmentarze. Warto się tam wybrać szczególnie letem w czasie Festiwalu Kultury Żydowskiej, imprezie o międzynarodowej renomie. 

  Kopalnia Soli w Wieliczce

  Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Pochodząca z XIII wieku kopalnia, znajduje się również na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nisko pod ziemią można podziwiać wykute w soli komnaty, podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie, unikalne skalne rzeźby, kręte korytarze i podziemne kaplice. 

  Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

  Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha jest żywym centrum kultury propagującym wiedzę na temat Japonii i Dalekiego Wschodu. Espozycje muzeum pozwalają na zapoznanie się z tradycyjną i współczesną sztuką: grafiką, malarstwem, fotografią, instalacji jak również ze sztukami wizualnymi, muzyką, teatrem, literaturą, filizofią i kulturą. 

  Stare Miasto

  Krakowskie Stare Miasto jest jednym z najbardziej znanych w Polsce. Wpisane w 1978 r na listę UNESCO Stare Miasto zawsze tętni życiem, jest zatłoczone, pełne turystów, kwiaciarek i czekających na klientów konnych dorożek. Głównymi zabytkami krakowskiego Starego Miasta są znajdujące się na Rynku Głównym: kościół Mariacki, Sukiennice, wieża ratuszowa oraz pozostałosci murów obronnych - Brama Floriańska i Barbakan, pomnik Mickiewicza. Spacer po Starym Mieście będzie ogromną przyjemnością. Warto posłuchać hejnału z wieży Kościołą Mariackiego, zjeść coś w jednej z licznych restauracji, poobserwować ulicznych artystów, po prostu poczuć atmosferę tego wyjątkowego miejsca.

  Zzmek Królewski na Wawelu

  Ten wspaniały, ufortyfikowany kompleks architektoniczny, wzniesiony na przestrzeni wielu stuleci, znajduje się na lewym brzegu Wisły. 

  Wawel ma wspaniałe historie do powiedzenia, był świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Ten zabytkowy obiekt znajduje się na liście UNESCO. Odwiedź Wawel, aby lepiej poznać historię Polski.