Map

Map

Hotele B&B w Polsce

Lista hoteli B&B w Polsce

Przegląd-map z naszych hoteli w Polsce

Otwórz mapę hotelu
Hotele B&B w Europie

Lista hoteli B&B w Europie

Przegląd-map z naszych hoteli w Europie

Otwórz mapę hotelu
B&B Hotel Katowice Centrum
 • Miejsce godne zainteresowania

  Filharmonia Śląska

  instytucja kulturalna działająca od 1945 roku, intensywnie upowszechnia kulturę muzyczną, organizując wiele koncertów oraz konkursów, m.in. Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów.

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe

  Największe centrum kongresowe w Polsce, otwarte w 2015 r. Organizowane są tu konferencje, kongresy, targi i bankiety. Obiekt należy do Strefy Kultury, nowej części Katowic, poświęconej kulturze. Ma bezpośrednie połączenie ze Spodkiem. Obiekt powstał na terenach poprzemysłowych i w swojej architekturze nawiązuje do tradycji górniczych.

  Muzeum Śłąskie

  Na północ od Rynku, Muzeum Śląskie posiada zbiory malarstwa polskiego od 1800 do 1939 roku, oferuje również wystawy czasowe z jego ogromnej kolekcji (dzieła sztuki, archeologii, etnografii i historii lokalnej i kultura). Nowy punkt otwarty w połowie 2015 roku, jest częściowo zlokalizowany w dawnej kopalni węgla kamiennego.

  NOSPR Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

  Nowa siedziba powstała w roku 2014 na terenach poprzemysłowych, należących niegdyś do Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”. Autorem projektu jest Tomasz Konior z zespołem, akustykę Wielkiej Sali Koncertowej zaprojektował Yasuhisa Toyota z przedsiębiorstwa Nagata Acoustics.

  Spodek

  Hala widowiskowo-sportowa wybudowana w 1971 roku, która naprawdę zasługuje na swoją nazwę "Latający Spodek".